poniedziałek, 27 stycznia 2014

Jak w domu gra ? Warsztat muzyczny :)

Warsztat muzyczny z cyklu Dziecko na Warsztat
Tym razem dzieci w zasadzie same wybrały co by chciały robić i nie powiem wyszło całkiem ok.

Z tym warsztatem muzycznym miałam dużą zagwozdkę, ponieważ Złośnik od małego nie przejawiał chęci muzycznych, a wręcz wykazywał awersję. Jak tylko ktoś próbował mu coś śpiewać to najpierw się złościł, a później z miejsca mówił: przestań, jeśli chodzi o tańczenie czy instrumenty było podobnie. Z drugiej strony Szkudnik, który jak tylko słyszy muzykę cały "chodzi" z zachwytu :)

Aż tu pięknego poranka przy śniadaniu chłopaki sami wyszli z propozycją, którą mama podchwyciła i wyszedł nam warsztat :)Niestety tym razem więcej opisu niż zdjęć, bo jakoś tak wyszło, że aparat zaczyna mi odmawiać posłuszeństwa, a z telefonu jakoś tak nie wyraźnie powychodziło, bo wszystko było w ruchu:)

Jak na filmiku było widać chłopcy urządzili mamie koncert, był dużo dłuższy :) ciesze się, że najczęściej śniadanie mi wychodzi jak większość sąsiadów jest już dawno w pracy :)

Jak mama pomyślała to każdemu dała do ręki dwa narzędzia ( jedno drewniana a drugie metalowe )i stwierdziła, że sprawdzamy co jaki dźwięk wydaję i jak stukaliśmy po wszystkim co się dało ( podłoga, terakota, plastikowa wanienka, stół dywan, poduszka, koc, ....) poprostu co się nawinęło i nie groziło katastrofą :) a żeby było ciekawiej robiliśmy to na zmianę raz jedna raz drugą ręką.

Nie powiem było wesoło :) na szczęście policji ani pomocy społecznej nie było ;)

Złośnikowi i Szkudnikowi tak to się spodobało, że kilka dni mieliśmy z głowy, co podobało się mamie :)

Później , by okiełznać towarzystwo zaproponowałam im by "zamknąć dźwięki", czyli by posprawdzać czy różne małe przedmioty wydają takie same dźwięki. Do tego zadania przydały nam się puste opakowania po jajkach niespodziankach.

I tak chodziliśmy po mieszkaniu i zbieraliśmy co się dało zamknąć w pojemniczku,  aż tych nam zabrakło :)


Tu Złośnik chodził za mną i tylko wołał jeszcze tu jeszcze tu, a Szkudnik chodził za nami i zabierał jajka i uciekał, a radości miał przy tym co nie miara ( jak widać każda rozrywka jest dobra :)

Czas leci bardzo szybko, bo to już połowa Naszych warsztatów :) Za miesiąc przedstawimy zmagania z logicznym myśleniem :)

Zajrzyjcie jeszcze na inne blogi :)


5 komentarzy:

 1. Zamykanie dźwięków bardzo mi się podoba. Spróbuję tego z moimi dzieciakami:)
  Mamuśka24

  OdpowiedzUsuń
 2. O u nas też "żółteczka" wykorzystane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamykanie dźwięków - super!
  Mała poprawka tylko - za miesiąc - warsztaty logicznego myślenia :)
  Do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Improwizacja domowa zawsze da radę! Fajnie wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale super koncert! a te zamknięte dźwięki super sprawa. trzeba wyostrzyć słuch, by odganąć

  OdpowiedzUsuń