sobota, 9 listopada 2013

Kosmiczna mapa zmysłów - podróż w kosmos

Jako, że zadeklarowaliśmy chęć wzięcia udziału w projekcie Kosmiczny Listopad, tak też przedstawiamy dzieło naszej pracy :)

Temat kosmosu jest nam totalnie obcy, dlatego w ramach przybliżenie moim chłopakom, a głównie Złośnikowi co to jest postanowiłam zrobić powiedzmy "mapę" kosmosu.

Ale zacznijmy od początku:)
Na samym początku zaczęliśmy od pooglądania co to jest ten kosmos i co jest z nim związane. I wyszło nam, że w Kosmosie jest Słońce, Księżyc, gwiazdy i my jesteś w kosmosie, a jak my tzn, że nasza planeta jest częścią kosmosu i że w tym Kosmosie to jest strasznie dużo planet. A wszystkie elementy Kosmosu najlepiej ogląda się rakietą kosmiczną.

Po ustaleniu tak ważnych kwestii zabraliśmy się do pracy, czyli zaczęliśmy tworzyć mapę z planetami.
Na początku czarny karton trzeba było wysmarować klejem.


Później do kartonu przykleiliśmy folię bąbelkową.


A następnie zaczęliśmy szykować planety, które wykonaliśmy z różnych materiałów np. z filcu, gumy, rzepu, uszczelki, bibuły, siatki, gąbki...





W następnej kolejności umieściliśmy nasze planety w kosmosie.




A tak wygląda nasza mapa w całości, na której znalazły się również dwie rakiety, które najpierw zwiedziły wszystkie obiekty.




Ale, że latanie rakietami bardzo się spodobało to mama nauczyła robić się rakiety z papieru o takie.


A instrukcję jak złożyć taką rakietę można znaleźć tutaj.



1 komentarz:

  1. Świetny pomysł! Bardzo ładna mapa kosmosu Wam wyszła. Też myślałam o rakiecie z origami, ale raczej jestem w tym nienajlepsza niestety :)

    OdpowiedzUsuń